Blog

vyberame spravnu hokejku

Návod ako vybrať hokejku do 5 minút v 5-tich krokoch.

Cieľom tohto článku je v krátkosti priblížiť 5 základných pravidiel ktorými by ste sa mali riadiť ak poškuľujete po novej hokejke či už sa jedná o klasickú drevenú hokejku alebo kompozitnú hokejku.

V oboch prípadoch sú kritéria výberu rovnaké, záleží len na cene ktorú ste ochotný utratiť keďže cenové stropy pre obe skupiny hokejok sa značne líšia (drevenú variantu ste schopní zakúpiť za niečo vyše pár desiatok euro, kdežto pri kompozitovej sa hýbeme od 50 do 300 euro).

Continue reading

udrzba hokejovych rukavic

Ako predĺžiť životnosť hokejových rukavíc na dvojnásobok

Dnešný tip je až primitívny za to veľmi účinný a dobre známy aj v radách profesionálnych hokejistov ktorý naňho nedajú dopustiť. V prospech tohto triku hovoria mnoho-ročné praktické skúsenosti, samy sme neodolali a vyskúšali a odvtedy používame prakticky stále. O čom vlastne hovoríme ? Predstavte si, že si kúpite hokejové rukavice. Predpokladajme že ste priemerný rekreačný hráč ktorý investujete každé dve, tri sezóny do nového páru rukavíc kedže tie staré ste vydrali natoľko, že oprava dlaní rukavíc neprichádza do úvahy. .
ako sa starat o hokejove korcule

Ako zvýšiť životnosť vašich hokejových korčúl ? Takto !

Keďže najčastejšie kupovaným artiklom čo sa hokejového vybavenia týka sú hokejové korčule, téma výberu a starostlivosti o ne je väčne pretriasaná a preto sme sa rozhodli, že v dnešnom článku sa s Vami podelíme práve o cenné tipy vďaka ktorým Vám tie vaše korčule vydržia rozhodne dlhšie a navyše v lepšej kondícií. Už pri písaní článku som sa pousmial  pri spomienke na to ako som naposledy vymenil pár korčulí za novšiu, výkonnejsišu radu, no radosť z mojej tváre zmizla po prvom zápase kedy .
Hokejova helma s mriezkou

Hokejová prilba, pretože hlava je len jedna

Ochrana hlavy by mala byť prvá vec na ktorú by ste mali myslieť ak to myslíte s hokejom aspoň trošku vážne. Neraz sme boli svedkovia toho ako táto časť hokejovej výstroje bola zanedbaná a následne bol ľad sfarbený do červena. Je síce pravda, že kúpou helmy nedokážeme predísť všetkým zraneniam no rozhodne ich vieme eliminovať do bezpečnej miery. Okrem nosenia helmy by mal u hráčov byť vyvinutý určitý zmysel pre rozvahu a zachovanie chladnej .