Blog

udrzba hokejovych rukavic

Ako predĺžiť životnosť hokejových rukavíc na dvojnásobok

Dnešný tip je až primitívny za to veľmi účinný a dobre známy aj v radách profesionálnych hokejistov ktorý naňho nedajú dopustiť. V prospech tohto triku hovoria mnoho-ročné praktické skúsenosti, samy sme neodolali a vyskúšali a odvtedy používame prakticky stále. O čom vlastne hovoríme ? Predstavte si, že si kúpite hokejové rukavice. Predpokladajme že ste priemerný rekreačný hráč ktorý investujete každé dve, tri sezóny do nového páru rukavíc kedže tie staré ste vydrali natoľko, že oprava dlaní rukavíc neprichádza do úvahy. .
ako sa starat o hokejove korcule

Ako zvýšiť životnosť vašich hokejových korčúl ? Takto !

Keďže najčastejšie kupovaným artiklom čo sa hokejového vybavenia týka sú hokejové korčule, téma výberu a starostlivosti o ne je väčne pretriasaná a preto sme sa rozhodli, že v dnešnom článku sa s Vami podelíme práve o cenné tipy vďaka ktorým Vám tie vaše korčule vydržia rozhodne dlhšie a navyše v lepšej kondícií. Už pri písaní článku som sa pousmial  pri spomienke na to ako som naposledy vymenil pár korčulí za novšiu, výkonnejsišu radu, no radosť z mojej tváre zmizla po prvom zápase kedy .
Hokejova helma s mriezkou

Hokejová prilba, pretože hlava je len jedna

Ochrana hlavy by mala byť prvá vec na ktorú by ste mali myslieť ak to myslíte s hokejom aspoň trošku vážne. Neraz sme boli svedkovia toho ako táto časť hokejovej výstroje bola zanedbaná a následne bol ľad sfarbený do červena. Je síce pravda, že kúpou helmy nedokážeme predísť všetkým zraneniam no rozhodne ich vieme eliminovať do bezpečnej miery. Okrem nosenia helmy by mal u hráčov byť vyvinutý určitý zmysel pre rozvahu a zachovanie chladnej .
Ramenny chranic bauer

Chránič ramien presne pre teba !

Tak ako aj pri výbere ostatných častí hokejovej výstroje aj pri kúpe chráničov doporučujeme dôkladne zvážiť kúpu aby sme nenaleteli tlaku predajcov snažiacich sa predať nám čo najdrahší model ale naopak vybrali si chránič ktorý spĺňa vaše výkonnostné požiadavky a hlavne dokonale sadne na telo a zároveň umožňuje dostatočný rozsah pohybu. Je nutné pamätať na fakt, že funkciou ramenného chrániča je zabezpečiť ochranu nielen ramien, bicepsov a hrudníka ale aj chrbtu preto sa tu investícia oplatí. Veľkosť .
brankarska korcula

Revolúcia v brankárskych korčuliach!

S najočakávanejšími  brankárskou radou posledných rokov, Vám značka Bauer prináša revolučnú a technologicky dokonalú radu výstroje Supreme 1S OD1N. Korčule 1S sú tvorené úplne novými technológiami a majú ambíciu zmeniť zabehnuté pravidlá chytania. Už na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o tradičné brankárske korčule a to je presne to o čo tu ide!   Vďaka absencii ochranného skeletu a zvýšení korčule o 5 milimetrov môže brankár zabrať do odrazu v lepšom uhle a tak aj vyššou silou. .