Brúsenie korčulí

brusenie_korculZa kvalitné nabrúsenie korčúľ Vám ručíme ! Nerobí to totižto žiadny amatér ale človek ktorý brúsi korčule vyše 20 rokov a pod rukou mu prešlo desaťtisíce korčúľ. Určite budete spokojní, v opačnom prípade Vám radi vrátime peniaze. Keďže si dobre uvedomujeme ako veľmi je potrebný individuálny prístup ku či už spôsobu použitia alebo typu korčuľovania ako aj osobných preferencií majiteľa korčule, “konzultácia“ pred brúsením ako aj rady ohľadom brúsenia sú súčasťou celého procesu. Skúsený brúsič Vám rád pomôže dosiahnuť želaný výsledný efekt brúsenia, či už máte požiadavku na väčší polomer brúsenia hrán a teda rýchlosť je pre Vás najdôležitejším kritériom alebo naopak menší polomer hrán kedy na úkor rýchlosti vieme dosiahnuť väčšiu stabilitu na ľade.
Kedykoľvek sa Vám zdá že korčule vás pri otočkách a zákrutách zradia, je čas nabrúsiť hrany korčúľ tak aby boli rovnako veľké na oboch stranách žliabku a nečakať dokým sa žliabok stratí celkom. Pri nových korčuliach je zvykom že tieto nie sú nabrúsené vôbec a ak aj áno, ľahko sa môže stať že vo výrobni je takéto brúsenie veľmi nekvalitné, priam odfláknuté. Taktiež továrenské brúsenie korčulí sa môže meniť čo znamená že sa môže stať že jednu korčuľu budete mat nabrúsenú inak ako druhú. Preto rozhodne odporúčame nové korčule nabrúsiť ešte pred prvým použitím.

*Korčule brúsime na hraničnej 11, nájdete nás v obchode Zahraničné autodiely.  Pon – Štv 9:00 – 17:00, Pia 9:00 – 12:00, Sob – Ned zatvorené