Revolúcia v brankárskych korčuliach!

S najočakávanejšími  brankárskou radou posledných rokov, Vám značka Bauer prináša revolučnú a technologicky dokonalú radu výstroje Supreme 1S OD1N. Korčule 1S sú tvorené úplne novými technológiami a majú ambíciu zmeniť zabehnuté pravidlá chytania. Už na prvý pohľad je zrejmé, že sa nejedná o tradičné brankárske korčule a to je presne to o čo tu ide!

Brankarska korcula znacky Bauer 

Vďaka absencii ochranného skeletu a zvýšení korčule o 5 milimetrov môže brankár zabrať do odrazu v lepšom uhle a tak aj vyššou silou. To brankárovi umožní pohybovať sa rýchlejšie v bránkovisku v pozícii rozklaku,  v tzv. štýlu butterfly.

 Nespornou výhodou nižšieho uhlu pri odraze je i minimalizácia miesta medzi betónom a ľadom, takže v kritickom okamihu odrazu je menej priestoru, kde by  mohol puk prejsť do brány.

Skelet bol presunutý do ochranných panelov na špici a päte korčuli. Teda ochrana týchto kľúčových častí je na rovnakej úrovni ako u ochranného skeletu. Avšak teraz má brankár oveľa lepší cit pre prednú časť betónov a minulosťou je aj nechcené trenie o ľad.

Prvý krát v histórii nájdeme na brankárskej korčuli celokompozitnú podrážku. Nielen je tím redukovaná váha korčule, ale tvrdšia podrážka zlepšuje prenos energie z nohy na ľad a tím zvyšuje rýchlosť presunu brankára v bránkovisku.

Brankarske korcule 

V novom holderi Vertexx Edge nájdeme nôž LS3G, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre brankársky postoj. Ušľachtilá oceľ, ktorá sa používa aj pre nože, ktoré nájdeme na prémiových modeloch hráčskych korčulí, zaistí maximálny prenos energie na ľad a dlhodobú výdrž nabrúsených hrán pre čo najlepší sklz. Novinkou je jednoduchá výmena poškodeného noža doslova behom chvíle. Tak budete vždy pripravení podať čo najlepší výkon.

Korčule Supreme 1S majú asymetrický design. Kratší strih na vonkajšej hrane korčule v oblasti kotníka zmierňuje tlak a umožňuje hlbší postoj, zatiaľ čo vyšší strih na vnútornej strane zaistí ochranu a oporu nohy. Strih jazyka je taktiež skosený a vďaka tomu zvyšuje komfort brankára  v postoji.

 brankarska korcula  

Výstelka korčule je vyrobená z patentovaného polyesteru 37.5®, ktorý udržuje nohu v optimálnej teplote pre výkon a odparuje vlhkosť 5x viac ako ostatné výstelky, teda vaša noha bude v korčuli správne usadená a nežiaduci pohyb v korčuli bude eliminovaný.

Pokiaľ ste brankár, ktorý neznesie žiadne kompromisy, čo by obmedzovali jeho výkon a chcete korčule na profesionálnej úrovni, tak korčule Supreme 1S vás rozhodne nesklamú!

Revoluční tvar korčule bez ochranného skeletu a s asymetrickým dizajnom, nájdete i na nižších a cenovo dostupnejších modeloch korčule S190 a S170. Aj tieto modely brankárskych korčulí ponúkajú kvalitu značky Bauer, ale pri ich výrobe boli použité iné materiály a sú teda o niečo ťažšie, než top model 1S. Ale aj tak môžeme tieto korčule zaradiť v rebríčku v daných cenových reláciach na prvé miesto. Tieto brankárske korčule sa dajú kúpiť už od 517€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.